A free template from Joomlashack

A free template from Joomlashack

EDUROAM

EDUROAM

SIO 2020

SIO 2020

ŠOLSKA PREHRANA

Advertisement

UTRINKI V SLIKI

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Pozabljeno geslo?

ŠTEVEC OBISKOVALCEV

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes
mod_vvisit_counterVčeraj
mod_vvisit_counterTa teden
mod_vvisit_counterTa mesec
mod_vvisit_counterVsi1

PRISOTNI NA STRANI

Prisotnih 1 gost prijavljenih

DOBRODOŠLI!

Domov
Nošenje slovenske bakle za olimpijske igre - Tokio 2021 PDF Natisni E-pošta
Prispeval: Drago Kavčič   
Tuesday, 04. May 2021
V torek, 4.5.2021 se je v Idriji odvijal prav poseben dogodek. V mesto je namreč prispela Slovenska olimpijska bakla za olimpijske igre v Tokiu 2021. K sodelovanju na dogodku je bila povabljena tudi naša šola. Zastopali so jo učenci:
1. Tomi Felc (košarka)
2. Bor Kavčič (alpsko smučanje)
3. Nace Rupnik (košarka)
4. Nika Mikuž ( gorsko kolesarjenje)
Slovenska olimpijska bakla je svojo pot proti Idriji začela pri Divjem jezeru. Nošenje bakle se je nadaljevalo po pešpoti ob Rakah. Med nošenjem so se v obliki štafet menjavali učenci vseh osnovni šol v občini in tudi dijaki gimnazije Jurija Vege. Prva dva učenca naše šole sta baklo sprejela pri osnovni šoli Idrija in jo odnesla do menjave na mestnem trgu. Od tu dalje sta baklo do gradu Geverkenegg odnesla zadnja dva naša učenca. Glavna nosača bakle sta bila olimpijca Valter Bonča in Tanja Žakelj, ki sta baklo spremljala ves čas Z gradu Geverkenegg je baklo odpeljal nazaj do Divjega jezera s svojim dirkalnikom Darko Peljhan. Na podoben način bo bakla v prihodnjih dneh opravila pot po vseh Slovenskih občinah. Med nosilci bo veliko mladih športnikov in tudi vrhunskih športnikov in olimpijcev. Lahko smo ponosni da smo bili delček tega dogodka.

Drago Kavčič
 
< Nazaj   Naprej >
Joomla Templates by Joomlashack